Met de opwaartse doorbraak door de weerstandszone 312,40 tot 313,40 (toppenzone april-mei) is een volgende versteiling in de stijgende kortetermijntrend ingezet. Bij 313 lag het te berekenen koersdoel vanuit het omgekeerde hoofd-schouderpatroon dat in de afgelopen weken werd afgerond, maar ook de bovenkant van het stijgende kortetermijntrendkanaal.
Is deze versteiling in de AEX houdbaar? Nee, uiteindelijk niet, maar de huidige short squeeze wordt momenteel sterk voortgezet. Ik had enige consolidatie of een beperkte terugval verwacht tot onder de 313.
Met de opwaartse doorbraak van het 313-niveau wordt dit uitgesteld. Natuurlijk komen er nog terugvallen in de komende weken die leiden tot nieuwe instapgelegenheden. We moeten dan ook in deze steile versnelling zeer alert zijn op omkeerpatronen vanuit de candlesticks die een tijdelijke top kunnen aanwijzen.
Richting 316,70
De doorbraak heeft ruimte gecreëerd naar de belangrijke volgende weerstanden van 325 en 332. Tussenliggende niveaus liggen nog bij 316,70, 318,20 en een gap bij 322.
Ik verwacht overigens niet dat de genoemde niveaus van 325 tot 332 direct zullen worden behaald, maar een short squeeze is vaak qua lengte onvoorspelbaar en deze directe doorbraak had ik nu nog niet verwacht. Eerst maar eens zien of de niveaus van 316,70 en 318,20 al snel kunnen worden behaald.
Er is veel gebeurd nadat in de afgelopen weken de correctie ten einde kwam met de doorbraak boven de dalende toppenlijn op de logaritmische weekgrafiek. Er zijn drie bodems gevormd:
- de eerste rond 281 met een piercing line op de weekgrafiek
- nummer twee en drie met een weekconsolidatie en vele hammers bij 289 en 293
Vanaf deze laatste bodem werd een short squeeze gestart die we niet vaak zien. Binnen een week van 293 naar ruim 314.
- de eerste steun ligt bij de stijgende toppenlijn die gisteren werd gebroken bij nu 311,50
- daaronder ligt de gisteren gevormde gap tot de 310,60
Een omkeerpatroon vanuit de candlesticks of een sluiting van deze gap zou een diepere terugval starten. Zolang dat niet gebeurt, kan de huidige short squeeze de AEX nog een stuk hoger zetten. Mijn koersdoel voor de komende maanden blijft onveranderd bij ongeveer 345, maar dit zal zeker niet ineens worden behaald.

Klik op de grafiek voor een grote versie
Bevestiging?
Opvallende punten zijn allereerst de RSI, die weer de toppen van de afgelopen maanden heeft behaald. Een tijdelijke notering boven de 70 zou overigens een bevestiging zijn van de stijgende trend en niet direct een risico (overbought-conditie kan langdurig aanhouden).
Een tweede punt is dat ik recent al aangaf dat een dead cross vaak onvermijdelijk is bij een forse en langdurige correctie. Zo'n dead cross vindt vaak aan het einde van de correctie plaats en wordt in de weken erna weer opgeheven.
Dit kan in de komende weken gaan plaatsvinden. Kortom de short squeeze wordt voortgezet, maar blijf zeer alert op een plotselinge draai die uiteindelijk moet zorgen voor een nieuwe hogere kortetermijnbodem.

Klik op de grafiek voor een grote versie
Dezelfde bewegingen zien we ook in veel andere indices.
- De S&P 500 brak boven de zone 1367 tot 1368 en de weg staat daar open naar de 1393 tot 1405.
- De DAX rondde al een omgekeerd hoofd-schouderpatroon af boven de 6400 tot 6430 maar de kans is reëel dat na een top in de komende dagen een terugtest zal plaatsvinden naar dit uitbraakniveau. Eerste weerstand ligt bij 6600. Let vooral op omkeerpatronen die een tijdelijke top aangeven.
De informatie in deze column behelst geen individueel beleggingsadvies maar slechts een algemene aanbeveling waarop beleggers hun beleggingsbeslissingen mede kunnen baseren. ING Bank N.V. is verantwoordelijk voor het uitbrengen van de hierboven opgenomen beleggingsaanbeveling die is opgesteld door Bas Heijink, Senior Technisch Analist van het ING Investment Office. Deze beleggingsaanbeveling is opgesteld op basis van zijn eigen kennis gecombineerd met betrouwbare bronnen.
Lees hier de volledige disclaimer van Heijink.
Bas,
Ik heb je stukje half gelezen. In elk geval wederom bedankt voor de piercings maar één ding valt me tegen van je: Een koersdoel van 345? Waar is je 400 gebleven? 2 jaar geleden verwachtte je snel een opmars naar de 400.
laten we het hopen. Dan kunnen kolenboer en consorten deze column wat minder vervuilen.
Loopt bij iedereen de future niet????
AEX voorlopig afgeketst op 61.8 fibo 337-281
Komt die dan als een dief in de nacht?
Goedemorgen, WH Selfinvest geeft gewoon koersen door, maar ik doe ook de cash versies, misschien scheelt dat. Met Bas eens dat een short squeeze voor de hand ligt.
Het is een sluipmoordenaar!
het huidige scenario van deze upleg wijkt af van het 1937 scenario... kolenboer, jiehooo up naar 370... EW een normale golf 5 up...
er zit ook een stukje economisch herstel aan te komen in europa