Onvoorstelbaar: 35,1 miljoen iPhones, 11,8 miljoen iPads, 7,7 miljoen iPods, omzet 39,6 miljard dollar en 11,6 miljard dollar nettowinst (?!): Apple blies nabeurs New York het dak van Wall Street met jubelcijfers. De koersreactie in de officieuze handel After Hours: +7,80% op 603,98 dollar op 20% van de dagomzet.
De Mini Nasdaq 100 staat dan ook te shinen in de coulissen, Apple is goed voor 20% gewicht ofzo in die index meen ik. Goed, vandaag. Er raast een ware cijferorkaan over het Damrak onder leiding van AEX-bedrijf (nog wel) TomTom. Zoekt u onder in de lijstjes uw favoriete fondsen maar uit. In het buitenland idem dito.
Toch lijkt het Fed-rentebesluit - extra vroeg - en de persco van voorzitter Ben Bernanke hét orgelpunt. Als de Fed alsnog met extra stimuli (QE3) op de proppen komt om de economie een snok te geven, dan lijkt dit een uitgelezen mogelijkheid. Een non-event kan ook! Verder speecht om 9:00 uur al ECB-capo Mario Draghi.
Rancune
U ziet alle cijfers vanzelf in de AFN-nieuwsfeed op onze site binnedruppelen. Verder is er op dit moment niet zo veel nieuws. Wat minder winst voor Credit Suisse, Siemens geeft een winstwaarschuwing en ik zie in de krochten van WSJ nog een aardig verhaaltje. Mooie rating van Moody's nodig? Stuur de CEO op de koffie!
Intussen in Den Haag: geen crisispakket, maar ze verhoogt wél de bankenbelasting? Rancune. Sorry lezers, maar ik heb 0,0 respect meer voor ons parlement. Nog een intussen: onze reputatie is naar ze moer. Zo noemt FT ons niet Flying, maar Sinking Dutchman... en terecht. OK, naar de markten, waar níks gebeurt...
- De futures hebben zeker nog een old school Nokia op diesel ofzo in plaats van een iPhone? Valt tegen, slappe hap!
- Japan springt er nog het meeste uit, de koersen in Azië blijven extreem dicht bij moeders pappot
- EUR/USD is toch weer onder 1,32 gedoken. Hou vol, jong
- Millimeterwerk ook voor goud en zilver en oliebenchmarks WTI en Brent
- De Bund future moet wel terug. Misschien dat de intussen aardig teruggelopen Nederands-Duitse spread nog verder zurück kan tot onder 60 basispunten

Futures om 8:02 uur
Gekapitaliseerde markten
BRIC-landen
Valuta, commodities & indicatoren
Obligaties
Nieuws en agenda Nederland
Nieuws buitenland
Grafiek van de Dag
Cijferseizoen dus, uit de WSJ gepikt. Hebt u hier iets aan?

Lukas Daalders Best of the Web
IEX-columnist en Robeco's Lukas Daalder, wat heb je voor leuke linkjes en gave grafieken vandaag? "Twee krabbeltekeningen (1 serieus, 1 minder), de meevallende winstcijfers, Apple, zilver in Rome, wat Fitch giveth, Fitch taketh away, Griekse krimp en een overzicht over de financiele crisis. En meer, no doubt."

Belangrijkste KW1 cijferkandidaten
Macroagenda
- 09:00 EU: speech ECB-president Mario Draghi
- 10:30 VK: BBP KW1 (consensus: +0,1%)
- 11:30 Duitsland: obligatieveilingen
- 16:00 VS: orders duurzame goederen maart (consensus: +0,5%)
- 18:30 VS: Fed-rentebesluit (consensus: unch 0,00-0,25%)
- 20:00 VS: personferentie Fed-voorzitter Ben Bernanke

Arend Jan Kamp is
senior contentmanager van IEX. Kamp belegt iedere maand vooral voor
zijn pensioen uitsluitend in beleggingsfondsen. Klik
hier voor zijn actuele posities. De informatie in deze column is niet bedoeld
als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde
beleggingen. Uw reactie of vraag is altijd welkom.
He he he...
Over smurven worden GEEN grappen gemaakt.
Grote Smurf
Ja maar Grote Smurf?
Het is toch smurfen en geen smurven?
Of zit je ons nou te smurfen?
Arend Jan
In de aankondiging van dit artikel wordt gemeld dat de Future AEX op 300,85 +0,40% staat. Dat terwijl de AEX al op 304,68 staat.
Elke morgen is dat fout.
Lekker betrouwbaar is dat.
IEX beheerders doe er wat aan voordat jullie goede naam als sneeuw voor de zon verdwijnt.
Hoho, AJK, Niet zo negatief over ons hollandje. Komt best goed hoor, maar eerst stoppen met de euro. Eerst onze eigen souvereiniteit terug. Zolang dat niet gebeurt blijven we de pinautomaat zuid Europa.
Hoe het komt dat we zoveel moeten bezuinigen? Nou, dat is simpel, dat komt doordat de partij van de arbeiders al het geld van de arbeiders aan de banken en aan zud europa heeft gegeven. Mooie partij die van de arbeiders, die zorgt nog eens goed voor zijn mensen.
Hallo Stekel,
Ja en morgen staat het er weer 'fout'. Komt door rente en (vooral nu april/mei) dividend. Lees je eerst in wat futures zijn en hoe de prijzen tot stand komen, voordat je gaat roepen.
Vandaar dat as we speak
Doet de AEX +0,53% op 306
FTI (AEX future) mei +0,80% op 302
AEX total return +0,69% op 821
Groet,
Arend Jan
Bedankt voor de reactie (met schaamrood op de kaken).