E-mailadres:
Wachtwoord:
 
   

Valse politiek

Door Frank van Dongen (Cees Smit) op 16 jan 2012 om 09:15 | Views: 3.608 | Categorie: Overig | Onderwerpen: hypotheken, indices, vastgoed

Hoewel er bij deze verjaardag niets te vieren valt, vind ik wel dat we er aandacht aan moeten besteden. Namelijk aan de tienjarige verjaardag van Guantanamo Bay. Nu vind ik dit instituut veel erger dan een paar soldaten die geen respect voor hun dode vijand hebben en die wel alle media halen.

Want als een land zich niet eens aan de normale wetten houdt en niet accepteert dat je alleen vast kan zitten na een normale berechting is veel minder respectvol. Ik vind Guatanomo Bay een mooi voorbeeld van de valse politieke belofte waar de kiezers mee afgescheept worden.

Een politicus belooft voordat hij leider wordt dat als hij leider wordt het probleem van Guantanamo is op te lossen en uiteindelijk... gebeurt er na zijn verkiezing tot president van de Verenigde Staten geen f.ck.

Nu belooft de politiek wel meer en hadden we ooit een president Bush die zei: ik verhoog de belasting niet en het later ook gewoon deed. Als de bevolking je er niet op afrekent dan moet dat kunnen.

Failliet vastgoed
Maar ik heb het er niet meer over en ga gauw door met de problemen die de media de afgelopen week bezig hielden. Het belangrijkste probleem was natuurlijk dat mijn toekomstige autoleverancier failliet was. Het failliet had niets met de dalende autoverkopen te maken, maar was een gevolg van een verkeerde vastgoeddeal.

Er zijn heel veel mensen rijk geworden in het vastgoed dus op zich niet vreemd dat als de markt krimpt mensen arm worden van het vastgoed. Maar wel weer heel triest voor alle betrokken.

Maar de vastgoedsector in Nederland is pas begonnen aan zijn daling en er zullen dus nog veel meer mensen ernstig in de problemen raken en in de Verenigde Staten zou het een nog veel groter probleem moeten zijn.

Echte problemen
Vastgoed was volgens veel mensen altijd goed (steengoed) en helemaal de huizenmarkt was een prima investering, immers steeds meer mensen wonen in dit land en dus is er vraag naar ruimte, er wordt steeds meer verdiend en dus stijgende prijzen, et cetera.

Althans dat was het verhaal wat ik altijd moest aanhoren als ik mensen waarschuwde tegen een door mij al lang verwachte daling van de huizenprijs. Ik werd nooit geloofd en nu ineens komt het nieuws dat in Nederland er 500.000 mensen zijn waarvan hun huis minder waarde heeft dan de hypotheek die er op rust.

Als dit nu al zo is wat gebeurt er dan als de rente stijgt? Maar in Nederland is dit uiteindelijk niet een probleem van de banken maar een probleem van de consument.

In Amerika is dat anders daar kunnen de mensen de sleutels van hun woning inleveren als ze van hun hypotheek afwillen. Ze geven dan het onderwaardeprobleem door aan de bank.

Als een bank verkoopt voor een klant die er toch al uitging neemt de onderwaarde alleen maar toe en stijgt dus het probleem voor de bank. In Nederland is het een probleem van de klant, in de Verenigde Staten dus een probleem van de banken.

Domme banken
In het verleden bleek dat er in de Verenigde Staten bedrijven waren die niets met de hypotheekversterking te maken hadden, maar wel veel verdienden aan de hypotheekverstrekking.

Ook de banken deden daar niet moeilijk over leningen omdat de hypotheken toch verpakt werden en door verkocht aan de domme Europeaanse banken zoals Dexia, Fortis, et cetera. Maar dat neemt niet weg dat de banken daar dus grote problemen zouden moeten hebben.

In Nederland was er geen grote scheiding tussen de hypotheekverkopers, taxateurs, de banken en de verpakkers van de gebundelde hypotheken. Het bundelen van hypotheken was bij ons minder populair en daarom letten we goed op wie wat kreeg.

Ook was er in Nederland veel meer controle vanuit de Autoriteit Financiële Markten en andere toezichthouders. Dus los van de CDO-problemen bij Europese banken zouden de hypotheekproblemen in de Verenigde Staten groter moeten zijn dan hier.

Maar als ik naar de waardering van banken kijk lijkt het andersom en dat begrijp ik niet helemaal. Ook op landenniveau zien we dat Europa gedowngrade wordt, zelfs Duitsland staat op het punt om zijn AAA-status kwijt te raken  en Amerika dat eerder gedowngrade werd ging hoger op dit bericht.

Min of meer is dit hetzelfde verhaal op indexniveau. De AEX en de Duitse DAX hebben het vorig jaar veel slechter gedaan dan de Amerikaanse indices. Maar mogelijk staan we op een draaipunt. Ik heb namelijk nog steeds koopsignalen in de Europese indices. Terwijl de Verenigde Staten al een tijdje toppisch ligt.

Ook als ik naar de Eurostoxx 50 kijk, wordt dit beeld bevestigd. Namelijk dat Europa relatief goedkoop is terwijl de Verenigde Staten op topniveaus ligt.

De Dow Jones zou dus iets terug moeten vallen maar deze daling zou ons minder moeten raken. Immers de Verenigde Staten is iets te enthousiast geweest in zijn performance.

De Nasdaq-grafiek geeft een soortgelijk plaatje als de Dow Jones.

De Russell 2000 lijkt aan een kant op een grote hoofd-schouder maar aan de andere kant is er doordat deze index zelfs door zijn 200-daags gemiddelde heen is geschoten er een positief beeld te bedenken.

Nu geldt voor de Dow hetzelfde als voor de S&P 500: pas bij daling komt er een verkoopsignaal. Voor de S&P 500 geeft de Twindicator  bijvoorbeeld pas bij een doorbraak van 1266 een verkoopsignaal.

Beweeglijkheid
Iets anders wat ik opvallend vond was dat de VIX behoorlijk teruggekomen is. Met zoveel onzekerheid in de markt vind ik een volatiliteit van iets meer dan 20 niet veel. Dit maakt opties goedkoop en dus geen goed moment om te schrijven (verkopen).

Alex-rendement
Als laatste heb ik een oproep of eigenlijk een vraag. Ik ben namelijk erg benieuwd wat het rendement was bij Alex vermogensbeheer. Als ik op hun site kijk kan ik het niet per jaar vinden, wel weet ik dat Peter Verhaar heel trots en blij is.

In de krant las ik wel dat ze onderzoeken gedaan hebben welk fonds het slechts was in 2011 maar hun eigen rendement is mij dus als eenvoudige internetter totaal onduidelijk. Ik zoek zoiets als dit. Dus lezers alvast bedankt.


Frank van Dongen is het pseudoniem van vermogensbeheerder en broker Cees Smit. Hij is algemeen directeur van de Today’s Groep, dat bestaat uit Today's Brokers en Today's Vermogens Beheer. Smit schrijft zijn columns op persoonlijke titel. De Today’s Groep is actief als vermogensbeheerder en als broker en is met beide entiteiten als vergunninghouder geregistreerd bij de AFM en DNB. Ook staan beide bedrijven als deelnemende instelling ingeschreven bij het DSI. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Uw reactie is welkom op vandongen@iex.nl.

Gerelateerd

hypotheken

Volgen
 
Klik hier om dit onderwerp te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

indices

Volgen
 
Klik hier om dit onderwerp te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

vastgoed

Volgen
 
Klik hier om dit onderwerp te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

AEX-index

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

NY-SP-500

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

FRANKF.-Xetra Dax

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Euro STOXX 50

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

EUR/USD

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

NY-DJ-Industrial Avg

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

NY-Nasdaq 100

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Reacties

Volgen
 
Klik hier om dit forumtopic te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden bij nieuwe berichten.
13 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omlaag ↓
pcrs7
0
Sterker nog met de NDAA heeft hij heel de VS tot Guantanamo Bay gemaakt.
10 Reasons the U.S. is no Longer the Land of the Free
www.informationclearinghouse.info/art...
Groenvoer
0
Wonder
0
Beste Frank,

Je bewering dat er geen f*c*k veranderd is in Guantanamo Bay is nogal subjectief, stemmingmakerij en zou van een republikein kunnen komen. Het congres met de meerderheid republikeinen blokkeert voorstellen om het Obama moeilijk te maken zijn belofte geheel na te komen. Dit heeft oa te maken met de verkiezingstrijd zodat later Obama hier op kan worden afgerekend. Ondertussen is er sinds het aantreden het eea veranderd:

"'Er zitten nu nog 171 gevangenen. In de hoogtijdagen van Bush waren dit er 700 tot 800. De omstandigheden in de gevangenis zijn ook humaner geworden. Verschillende internationale mensenrechtenorganisaties zijn langs geweest en zij hebben gezien dat het beter is dan een paar jaar geleden."

www.hpdetijd.nl/2012-01-11/guantanamo...
Frank van Dongen
0
Je heb gelijk er zijn wel kleine stappen gezet maar dit probleem had al lang opgelost moeten zijn.
Cees Smit
korbe007
0
Als je steengoed rijk bent geworden mag je ook weer steengoed armer worden, blijk je nog vermogend te zijn. Het probleem ziet in de vastgoedsector maar in de hoofden van de mensen namelijk hoe zij tegen gebouwen zien als per uur verhandelbaar object. Nou dan mag je gewoon eens een keer op je snuit gaan. Niks mis mee. Terwijl de problemen op de huizenmarkt duidelijk was verstrekten banken alsnog ruime hypotheken om het te kunnen kopen. Nu moet een ieder belastinggeld al of niet via loonbealsting, boetes, parkeergelden, BTW en allerlei locale belastingen, bijdragen om dat geklungel te ondervangen.
WNF
0
quote:
LBR schreef op 16 jan 2012 om 09:16:

Toon mij 1 politicus die zijn beloftes na verkiezing nakomt.




Natuurlijk zijn jullie allen slim genoeg om te weten dat de huidige president slechts de mond is die grotendeels wordt bewogen door "adviseurs". Het is ook een hele uitdaging om politiek te bedrijven in een emotioneel, narcistisch, inert land met een bevolking dat een beperkt wereldbeeld heeft. Kijk nog eens naar de wijze waarop de huidige president nog steeds zit te worstelen met de ziektekostenverzekering.
Eeen Amerikaan vroeg mij vorig jaar of Nederland een communibistisch land is ... vanwege, onder andere, de verplichte ziektekostenverzekering. Toen ik antwoordde dat dit een van de beginselen is voor een beschaafde natie keek hij mij vreemd aan.
pcrs7
0
quote:
Wonder schreef op 16 jan 2012 om 09:53:

Beste Frank,

Je bewering dat er geen f*c*k veranderd is in Guantanamo Bay is nogal subjectief, stemmingmakerij en zou van een republikein kunnen komen.

Obama drong zelf aan op de passage dat ook Amerikanen oneindig konden worden opgesloten. Alleen Obamabots met oogkleppen en blind geloof, zien nog niet dat de VS een totalitaire politiestaat is geworden.
Doet denken aan die mensen in de SU die nog steeds Stalin goedpraten, omdat hij niet geweten had van de moorden, fo dat hij niet bij machte was het tegen te houden.
lariekoek van goedgelovigen die in de vadertje staat/vadertje Stalin truuk getrapt zijn die elke psychopaat gebruikt om gehoorzame slaven te kweken.
pcrs7
0
quote:
WNF schreef op 16 jan 2012 om 11:58:

Toen ik antwoordde dat dit een van de beginselen is voor een beschaafde natie keek hij mij vreemd aan.

en terecht, iemand een pistool op zijn hoofd zetten om hem wat te verplichten is geen teken van beschaving. Het is een teken van barbaarsheid. Een europeaan die een amerikaan gaat uitleggen wat beschaving is, nadat alle wereldoorlogen en massaslachtingen in europa begonnen zijn, is ook nogal hypocriet. Het getuigt van een smal wereldbeeld, precies waar je anderen van beschuldigt dus.
Operatie Orwell/Huxley brainwashing geslaagd bij jou. war is peace, dwang is beschaving
sifratelli
0
Hoe luidt het spreekwoord ook alweer?! Veel beloven weinig geven doet een gek in vreugde leven
OldAndWise
0
Sommigen willen geen werkelijkheid zien. USA is een pad ingeslagen met steeds minder grondrechten. Hun Constitutie wordt uitgehold, ook door dhr Obama.. Hun eed verplicht hun om deze te beschermen tegen buitenlandse en binnenlandse bedreigingen. raad eens wie volgens hun eed een bedreiging is?
OldAndWise
0
@wnf
Je mening over de ziekteverzekering is geen vaststaand feit. Dat is alleen wat we hier gewoon zijn, meer niet. Je kan op veel manieren een goede, of betere, gezondheidszorg regelen.

Er is een groep mensen die alles door de overheid willen regelen en alleen dat goed, beschaafd en sociaal vinden. Sorry, maar dat is een beperking in je inzicht. Je bekijkt de wereld door een filter, gebaseerd op cultuur.
WNF
0
quote:
pcrs7 schreef op 16 jan 2012 om 12:40:

[...]
en terecht, iemand een pistool op zijn hoofd zetten om hem wat te verplichten is geen teken van beschaving. Het is een teken van barbaarsheid. Een europeaan die een amerikaan gaat uitleggen wat beschaving is, nadat alle wereldoorlogen en massaslachtingen in europa begonnen zijn, is ook nogal hypocriet. Het getuigt van een smal wereldbeeld, precies waar je anderen van beschuldigt dus.
Operatie Orwell/Huxley brainwashing geslaagd bij jou. war is peace, dwang is beschaving



Uit deze reactie en je reactie op een andere bijdrage lees ik dat je vooroordelen en waardeoordelen goed zijn ontwikkeld. Gezien je antwoorden heb je gelukkig geen beperkte kijk op zaken.
13 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Auteur Meer»

Frank van Dongen (Cees Smit)

Volgen
 
Klik hier om dit lid te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden van zijn/haar activiteit op IEX.nl.
Frank van Dongen is het pseudoniem van de bekende Amsterdamse handelaar Cees Smit. Hij is algemeen directeur van de hedendaagse vennootschap Today’s Beheer bv - een actieve vermogensbeheerder, die ...

Recente columns van Frank van Dongen (Cees Smit):

21 mei Nu spenderen! 16
21 mei In your Face 1
14 mei Een Vestia-tje doen 11

Gerelateerde instrumenten Meer »

AEX-index 292,08 +1,01%
Ga naar: Hefboomproducten | Opties
EUR/USD 1,25 -0,41%
Ga naar: Hefboomproducten
Euro STOXX 50 2.156,52 +1,05%
Ga naar: Hefboomproducten
FRANKF.-Xetra Dax 6.315,89 +0,48%
Ga naar: Hefboomproducten
NY-DJ-Industrial Avg 12.529,75 +0,27%
Ga naar: Hefboomproducten
NY-Nasdaq 100 2.531,35 -0,62%
Ga naar: Hefboomproducten
NY-SP-500 1.320,68 +0,14%
Ga naar: Hefboomproducten

Meer columns Overig Meer »

15:15 Het Nieuwe Beleggen: Aandelenrendement
13:00 Party like it’s 1987 15
22 mei Sprookjesbook 3
21 mei Nu spenderen! 16
Jobs " Tranfers door IEXProfs.nl
Gesponsorde links

IEX Video: uitgelicht