E-mailadres:
Wachtwoord:
 
   
(Advertentie)
Voorbeurs al inspelen op de AEX®? Zonder transactiekosten? Handel met marketindex
24 uur per dag, 5 dagen per week. Nu ook mobiel!.

Voorbeurs: Hup, nog +18,32%

Door Arend Jan Kamp op 1 dec 2011 om 08:02 | Views: 4.840 | Categorie: Voorbeurs

Het rekensommetje: de AEX deed -2,54% over november en staat dit jaar nu op -15,48% (AEX total return -12,53%). We hebben daarom een eindejaarsrally van +18,32% nodig om 2011 quitte te spelen. Ik hoor u geloof al hardop denken: dat is een heule-, heuleboel, maar zeg zeker na gisteren nooit nooit!

Op opening lijkt de index weer met een drie te beginnen, want moet u eens kijken: hebt u ooit zo'n mooie daggrafiek van de S&P 500 gezien? Die laat zien dat beleggen eigenlijk loeisaai moet zijn: een gestaag stijgende index met precies op de versnellingen een verhoogd volume. Bewaar 'm goed, wie weet hoe lang... : -)

Het is inkoopmanagersindexdag vandaag. China is al door en dat is een opdoffer van jewelste: krimp. Blijkbaar verwacht, want de koersen in China en Azië staan te shinen: de Hang Seng zelfs dik +5%. Vandaag volgende grote EU-landen en vanmiddag is er in de VS de ISM Index. Gokje: dat wordt een meevaller?

Tussenkop

Verder is het weer wachten tot er nieuws is over EU en euro, wat de koersen weer een zwieper kan geven. Want denk niet dat de crisis is opgelost na gisteren. Zelf vermoed ik dat de AEX niet zomaar doorsjeest naar 350 of nog hoger, als er een EU-oplossing komt. Dan beginen aandelen alweer duur te worden.

  • De futures openen hoger, maar dat is tegenwoordig een garantie op helemaal niets
  • Azië draait als een lier, maar op Hong Kong na niet zo uitbundig als in het westen
  • EUR/USD vindt zichzelf zomaar terug halverweg de 1,34'ers
  • Goud en zilver zijn het kind van de rekening, WTI en Brent houden de aandelen bij
  • De Bund daalt, maar overtuigend is het niet

Futures om 8:02 uur

Gekapitaliseerde markten

BRIC-landen

Valuta, commodities & indicatoren

Obligaties

Nieuws en agenda Nederland

Nieuws buitenland

Grafiek van de Dag

Handig om te weten voor die EU top der EU toppen op 9 december, zo reageren de koersen daarop. Meestal een daling dus.

Lukas Daalders Best of The Web

Lees verder

Macroagenda

  • 09:00 EU: speech ECB-voorzitter Mario Draghi
  • 09:15 Frankrijk: Manufacturing PMI november (consensus: 47,6)
  • 09:55 Duitsland: Manufacturing PMI november (consensus: 47,9)
  • 10:00 EU: Manufacturing PMI november (consensus: 46,4)
  • 10:30 VK: Manufacturing PMI november (consensus: 47,0)
  • 14:30 VS: weekly jobless claims (consensus: 391.00)
  • 16:00 VS: ISM Manufacturing Index november (consensus: 51,5)
  • 16:00 VS: bouwuitgaven oktober (consensus: +0,3%)
  • VS: autoverkopen november (consensus: 10.4 miljoen)

AJ Kamp


Arend Jan Kamp is senior contentmanager van IEX. Kamp belegt iedere maand vooral voor zijn pensioen uitsluitend in beleggingsfondsen. Klik hier voor zijn actuele posities. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Uw reactie of vraag is altijd welkom.

Reacties

9 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omlaag ↓
allesweter
0
goedenmorgen.

Het is een SCHANDE dat zulke belangrijke berichten als gisteren OVERDAG worden bekend gemaakt.
Zulke berichten moeten in het WEEKEND bekend worden gemaakt.

Wie zijn de dupe? WIJ particulieren. Pure voorkennis voor proffesionele beleggers.

Wie doet hier wat mee? Niemand
Snance
0
Als je je aandelen vast houdt heb je geen last.Trayders daarin tegen wel.Thats live..
jaban
0
goedemorgen AJK

U vergeet te vermelden dat er een grote stijging in de omzet van S & P futures was tussen 12 en 12.20

Het lijkt bijna op insider kennis
korbe007
0
Mooie grafieken. MacAlvany: There are thirteen days in December that literally could define the fate of the European Union. Amrita Sen, commodities analyst at Barclays:....... Sen says the likelihood of prices falling much below current levels is close to nil. Dat is duidelijke taal: dure stookkosten. Altijd leuk te lezen dat alles slecht gaat en zal gaan. Over China komen nu de berichten vaker naar buiten dat het daar niet goed gaat. Chinese communisten zijn net lokale politici alhier: een plaatsje in Nederland verhoogt de ozb met 50% om faillisement te voorkomen. Hoezo? Nou, het nieuwe gemeentehuis is te duur gebouwd, dus de OZB maar omhoog. Geen protest want medeplichtig? Reactie Den Haag: onze zaak niet. Tja, minder te besteden vanwege slecht gemeentebeleid en dat overal in het land en toch zeggen dat het geen zaak is van den Haag?
Beperktedijkbewaking
0
quote:
Snance schreef op 1 dec 2011 om 08:58:

Als je je aandelen vast houdt heb je geen last.Trayders daarin tegen wel.Thats live..

Zeker.
Had een verkooplimiet ingezet bij de Ishares Bric 50 tracker, op 19++ tot het eind van november. Ben nu eenmaal geen day-trader.

Ben ik blij dat die maand afgelopen is!
Nu kijk ik blij naar de bied/laat.

Nee, de ellende is niet over. Maar absolute dieptepunten zijn er om te herkennen. Althans KT of MLT.
Op LT weet ik het ook niet. Kan ik slechts op vrede en gewetens van verantwoordelijken hopen.

Redactie IEX.nl
0
Hallo jaban,

Ik vergeet zo veel te vertellen :-)
Maar vooruit, we pakken de grafiek van de S&P mini fut er maar even bij:

img.iex.nl/content/2011/columns/spx1_...

Ja, daar zit een rare spike van een punt of vier in op hoog volume. Nou én? Ik heb wel gekkere dingen gezien, vooral in grafieken van bedrijven die met een winstwaarschuwing komen, waarop een overnamebod wordt uitgebracht etc.

Doe en denk wat u wilt hoor, maar ik doe niet aan complotten. Zinloze bezigheid, je verandert toch niks. De beurs is mensenwerk en daarom een boksring of wielerpeleton met geweld en héél veel list en bedrog. Wie daar niet tegen kan moet niet beleggen.

Arend Jan
GOEROE
0
Hmmm, wees blij als je goud, zilver en zilver/goud aandelen hebt dan wel mogelijk gaat kopen. Een super-inflatie staat voor de deur en doe je voordeel er mee.

Voorkennis is algemeen bekend en is zoals je junt zien niet strafbaar....voor de grote jongens natuurlijk.
A.E. Nix
0
quote:
Redactie IEX.nl schreef op 1 dec 2011 om 09:21:

Hallo jaban,

Ik vergeet zo veel te vertellen :-)
Maar vooruit, we pakken de grafiek van de S&P mini fut er maar even bij:

img.iex.nl/content/2011/columns/spx1_...

Ja, daar zit een rare spike van een punt of vier in op hoog volume. Nou én? Ik heb wel gekkere dingen gezien, vooral in grafieken van bedrijven die met een winstwaarschuwing komen, waarop een overnamebod wordt uitgebracht etc.

Doe en denk wat u wilt hoor, maar ik doe niet aan complotten. Zinloze bezigheid, je verandert toch niks. De beurs is mensenwerk en daarom een boksring of wielerpeleton met geweld en héél veel list en bedrog. Wie daar niet tegen kan moet niet beleggen.

Arend Jan


En zo is het maar net, de beurs is random !! En als je van te voren je stoploss bepaalt en je koersdoel kun je veel makkelijker handelen !!
Je weet waar je naar toe wilt en je weet van te voren wanneer je er uit wilt stappen als de rit tegen je ingaat,stockpicking beslaat in de meeste blackboxen niet meer dan 7% van het hele systeem..



9 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Auteur Meer»

Arend Jan Kamp

Arend Jan Kamp is in de vroege uurtjes voorbeurs uw gastheer op IEX als hij in geheel eigen stijl (bondig, maar toch uitbundig) de beursdag met u doorneemt. Daarnaast heeft hij er als contentmanage...

Recente columns van Arend Jan Kamp:

08:05 Voorbeurs: Richtingloos 4
21 feb Voorbeurs: Iemand een ouzo? 9
20 feb Voorbeurs: Spel op de wagen 2

Gerelateerde instrumenten Meer »

AEX-index 326,77 -1,13%
Ga naar: Hefboomproducten | Opties
Jobs " Tranfers door IEXProfs.nl
Gesponsorde links

IEX Video: uitgelicht

Krimp economie eurozone ABN Amro Beleggen TV