Beleggers namen gisteren een rustdag. De ontwikkelingen op de Amsterdamse beurs geven geen aanleiding om het in de afgelopen dagen beschreven scenario voor de AEX bij te stellen. Zie daarvoor
onze bijdragen van deze week. Vandaag aandacht voor twee Europese fondsen.
Nestlé AG: 364 CHF
In de afgelopen weken bespraken we hier de verslechterende technische vooruitzichten voor
Procter & Gamble en
Unilever. Dat de vooruitzichten voor deze sector zwak zijn blijkt ook uit de grafiek van Nestlé. De stijging van dit fonds is drie weken geleden stuk gelopen op de oude horizontale weerstand. Na een korte periode van aarzeling rondom deze weerstand, is de daling aan het begin van maart ingezet.
Met de koersontwikkeling van de afgelopen week lijkt het startsignaal gegeven te zijn voor opnieuw een verdere verzwakking. In de grafiek van Nestle is namelijk een koerspatroon in de vorm van een 'vlag-formatie' te ontdekken. Op basis van dit patroon moet rekening worden gehouden met een daling van nog eens 23 Zwitserse Frank (CHF). Dit betekent een koersdoel van in eerste instantie 341,00 CHF. In de grafiek kan een horizontale steun worden ontdekt rond 356 CHF.
De verwachte daling zal dus hoogstwaarschijnlijk een eerste tussenstation rond dit niveau hebben, alvorens door te zakken naar 341,00 CHF. Of de daling rond dit koersdoel zal stoppen mag worden betwijfeld als de grafiek wordt bekeken. Eerste serieuze steun voor Nestle, onder de genoemde 356,00 CHF, valt pas te ontdekken rond 330,00 CHF.

Daimler Chrysler: 50,95 euro
De koersstijging van Daimler Chrysler is aangekomen bij een horizontale weerstand. Bovendien is de opwaartse (steile) trendlijn van de afgelopen maand een week geleden gebroken. De stijging van de afgelopen dagen kan dan ook worden omschreven als pullback op deze trendlijn en lijkt een laatste krachtsinspanning van de bulls te zijn.
De relevante indicator is overspannen en begint tekenen van negatieve divergentie te ontwikkelen. Met deze technische condities in het achterhoofd mag worden betwijfeld of Daimler Chrysler nog genoeg kracht heeft om in de komende dagen de horizontale weerstand op 51,50 euro te breken. De verwachting is van niet. Aarzeling rondom 51,50 euro in de komende dagen zal hoogstwaarschijnlijk het begin van een nieuwe daling naar 45,50 euro inluiden.
Begrijpt u een term niet? Bekijk dan onze TA Begrippenlijst.

Bekijk ook commentaar per AEX-fonds, vragen en antwoorden, begrippenlijst en besprekingen van softwarepakketten in de speciale TA-sectie
Gökhan Erem en Geert Jan Nikken zijn technische analisten bij Fortis Bank Investment Banking. Zij schrijven hun columns op persoonlijke titel. Fortis Bank en Erem en Nikken handelen en beleggen in verschillende financiële producten. Posities kunnen elk moment veranderen. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Uw reactie is welkom op
erem.nikken@iex.nl.
Bekijk ook de commentaren van alle AEX-fondsen en de begrippenlijst in de speciale TA-sectie. Stel bovendien zelf vragen.
Geert-Jan Nikken is senior technisch analist. Hij schrijft zijn columns op persoonlijke titel en hij belegt niet. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Er zijn (nog) geen reacties geplaatst.