E-mailadres:
Wachtwoord:
 
   
(Advertentie)
Lees de laatste ontwikkelingen op het gebied van vastgoed en vind de meest actuele participaties.

Vastgoedfeest

Door Corné van Zeijl op 14 okt 2010 om 15:15 | Views: 3.560 | Categorie: Vastgoed, Aandelen

Deze zomer was er een ontzettende onroerendgoeddip. U kon toen een aandeel Unibail Rodamco voor 111 euro kopen (dat is exclusief het superdividend), Wereldhave op 55 euro en Corio op 37 euro. Sindsdien heeft u een prachtige performance gemaakt. Gemiddeld een kleine 30% outperformance sinds het dieptepunt begin juni.Vergelijking vastgoedfondsen

Wereldhave is een tikje achtergebleven. De prachtige performance is vooral te wijten aan de enorme hoeveelheid geld die op zoek is naar veilig en hoog rendement. Op obligaties krijg je het niet. Dus kom je al gauw bij onroerend goed terecht. Vooral retail, want de winkeliers zullen altijd hun huren betalen, anders doen ze helemaal geen zaken.

Zuid-Koreaanse pensioenfondsen
Grappig overigens dat beleggers standaard Unibail aanwijzen als het ultieme retailaandeel. Retail is safe, althans dat vindt men. Maar het ultieme retailaandeel is natuurlijk Eurocommercial Properties. Dit is het enige wat grotere fonds met 100% retail. En een bezettingsgraad van 99%. Unibail heeft maar een retail exposure van 76%, Corio 95% en Wereldhave 44%.

Ik hoor in de markt dat zelfs Zuid-Koreaanse pensioenfondsen hier de markt afgrazen naar rendement. Als zelfs dit geld zoekt naar onroerend goed, betekend dat een flinke opwaartse druk op de vastgoedkoersen. De prijs is toch nog altijd de resultante van vraag en aanbod. Deze golf met geld bevreest mij wel een beetje. Binnen de portefeuille van het SNS Nederland aandelenfonds heb ik dan ook onroerend goed verkocht.

Waarom ik het fout kan hebben
En dan vooral het aandeel Unibail. Het superdividend heeft veel beleggers aangetrokken, die waarschijnlijk weer hun winst zullen pakken. Als belegger moet je zoveel mogelijk bescheiden blijven en dus kijken, waarom die onderwogen positie die ik nu heb  een verkeerde zou kunnen zijn:
1) Als de golf met geld niet afneemt, zullen de koersen verder omhoog gaan
2) met deze lage rentes zou de waardering van het onderliggende onroerende goed kunnen stijgen. Maar de premies bovenop de intrinsieke waarde zijn al zo groot, dat dit al redelijk is ingeprijsd. Hier ziet u de rente die de onroerendgoedmaatschappijen (van hoge kwaliteit) zelf moeten betalen.

Rente vastgoedfondsen 

Verder feesten of tranendal?
Tja en wat nu? Het is een leuk feest geweest. Of dit het hoogtepunt is weet ik niet. Als er nog meer feestgangers blijven komen, gaan de koersen verder omhoog. Maar in 2007 hebben we gezien dat het in een tranendal kan eindigen. De premies ten opzichte van het onderliggende onroerende goed zijn flink te noemen.


Corné van Zeijl is senior portfolio manager bij SNS Asset Management, waar hij verantwoordelijk is voor het SNS Nederlands Aandelenfonds. Van Zeijl schrijft zijn columns op persoonlijke titel. Professioneel houdt hij posities aan in de meeste grote Nederlandse beursfondsen. Een overzicht van de over- en onderwegingen vindt u hier. De informatie in zijn columns is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Gerelateerd

Eurocommercial Properties

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

SNS Ned.Aandelenf.

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Corio

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Wereldhave

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Unibail-Rodamco

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Reacties

Volgen
 
Klik hier om dit forumtopic te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden bij nieuwe berichten.
5 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omlaag ↓
mcrepe
0
de cijfers kloppen niet met de grafiek, een halfjaar terug een dal van 120 euro, niet 111.. dat was in april, niet juni...
Corné van ZeijlDA0
0
Beste Mcepre,

In de grafiek staan de koersen ten opzichte van de AEX. Daarom heb ik ook voor alle lijnen als startpunt 100 genomen.

Met vriendeijke groet
Corne van Zeijl
Hmm
0
Beste Corne.

Eurocommercial Properties en Unibail-Rodamco laten ondanks de recessie een groeiende winst zien. Dit stuwt ook de koersen. De dividenden zijn voor velen wat dat betreft een hoge voorspelbare inkomstenbron.

Ik vermijd de maatschappijen met kantoren behalve NSI, omdat zij bewezen hebben de leegstand in kantoor- en industriële panden laag te houden tijdens de recessie De winst groiet niet meer, maar je hebt een rendement van boven de 9%.

Historisch komen de aandelen van veel hoger en gezien de groeiende dividenden houd ik mijn stukken voorlopig.

Frensje
0
Beste Corné,

Ik heb een positie in het SNS Euro Vastgoedfonds dat ook een positie heeft in Unibail. Komt er door het superdividend van Unibail een tussentijdse uitkering aan aandeelhouders in het SNS Euro Vastgoedfonds of zie ik het superdividend pas terug bij de jaarlijkse dividend uitkering van het SNS Euro Vastgoedfonds?

Frensje
0
Beste Corné,

Krijgen aandeelhouders van het SNS Euro Vastgoedfonds een tussentijdse uitkering vanwege het superdividend van Unibail of zien we het superdividend pas terug bij de jaarlijkse dividenduitkering vvan het SNS Euro Vastgoedfonds?
5 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Auteur Meer»

Corné van Zeijl

Corné van Zeijl schrijft over alles en dan nog wat: macro-economie, bedrijven, psychologie van beleggers en de effecten daarvan. Hij probeert u altijd informatie te geven die u ergens anders niet v...

Recente columns van Corné van Zeijl :

11:45 Bevolkingscohorten 3
18 mei Blij dat ik rij 4
15 mei Einde van een tijdperk III 7

Gerelateerde instrumenten Meer »

Corio 33,25 -0,49%
Ga naar: Hefboomproducten | Opties
Eurocommercial Properties 26,28 -2,67%
SNS Ned.Aandelenf. 32,28 +1,96%
Unibail-Rodamco 133,30 -1,99%
Ga naar: Hefboomproducten | Opties
Wereldhave 48,97 -2,25%
Ga naar: Hefboomproducten | Opties

Meer columns Aandelen Meer »

22 mei Sprookjesbook 2
22 mei Tingeling, de bodembel! 14
21 mei Summer Blues 1
21 mei Speelbal SNS 8
Jobs " Tranfers door IEXProfs.nl
Gesponsorde links

IEX Video: uitgelicht