E-mailadres:
Wachtwoord:
 
   

TA: Op het randje

Door René van Mourik op 10 apr 2008 om 08:30 | Views: 16.109 | Categorie: Technische Analyse | Onderwerpen: technische analyse

De AEX sloot gisteren 0,7% lager op 461,27 en hiermee is het nog steeds niet klip en klaar, of de weerstand zone van 465 te sterk is en een kentering teweeg brengt, of de opmars sinds medio maart slechts een tijdelijk halt toeroept.

U weet intussen hoe ik er over denk. Het meest waarschijnlijk acht ik nog altijd een neerwaartse draai van de Amsterdamse hoofdgraadmeter. Interessant daarbij is dat het weerstandniveau op 465 gisteren weer werd getest.

In de uurgrafiek wordt dit duidelijk. Daar is een zijwaarts patroon zichtbaar tussen 465 en 461. Als de index hier duidelijk neerwaarts uitvalt, is het pleit beslecht. Op dat moment wordt namelijk ook het opwaartse trendkanaal neerwaarts verlaten.

Wat dan verder rest is in ieder geval een neerwaartse beweging, die in eerste instantie tot aan ongeveer 420 kan reiken.

Niet te onderschatten
De allesoverheersende reden waarom de kans groot is dat dit gaat gebeuren, is het lange termijn beeld. Ten eerste is daar de dalende weerstandslijn over de toppen in de weekgrafiek. Nu is dit met slechts twee raakpunten niet het sterkste argument. Pas als de markt draait en er drie echte raakpunten zijn, is deze weerstandlijn echt valide.

Het tweede argument is wel sterk: de nabijheid van een niet te onderschatten weerstandszone. In de zone 470-480 zijn de afgelopen twee jaar heel wat toppen en met name bodems gevormd en 465 is hier nog geen procent van verwijderd. In de weekgrafiek is het onderscheid al niet meer te maken door de dikte van de lijn.

Het derde argument is dat de AEX niet het alleenrecht heeft op dit technische beeld. Wereldwijd en met name in Europa en de VS zijn min of meer identieke patronen waarneembaar. Wat de Bel 20 en de Ibex 35 betreft, bij beide is geen sprake meer van een uitbraak, nadat het eerder deze week daar wel op ging lijken.


René van Mourik is partner bij Vlug, Davids & van Mourik, een onafhankelijk beleggingsresearchkantoor dat is aangesloten bij Dutch Securities Institute (DSI). Bij afwezigheid van Van Mourik neemt zijn collega Hendrik Jan Davids zijn honneurs waar. Zij beleggen privé uitsluitend in beleggingsfondsen. De informatie in deze column behelst geen individueel beleggingsadvies, maar slechts een algemene aanbeveling op basis van Technische Analyse waarop beleggers hun beleggingsbeslissingen mede kunnen baseren. Klik hier om een reactie aan de auteur te sturen.


René van Mourik is eigenaar van VDVM Research & Investment Consultancy. Eén van de activiteiten is de website hurstfiles.com.

De informatie in deze column behelst geen individueel beleggingsadvies maar slechts een algemene aanbeveling op basis van Technische/Cyclische Analyse waarop beleggers hun beleggingsbeslissingen mede kunnen baseren.

Analisten van VDVM Research & Investment Consultancy hebben tenzij nader vermeld geen posities in individuele aandelen waarover advies wordt gegeven; ze beleggen alleen in trackers en beleggingsfondsen.

Gerelateerd

technische analyse

Volgen
 
Klik hier om dit onderwerp te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

AEX-index

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Bel-20

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

MADRID-IBEX 35

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Reacties

Volgen
 
Klik hier om dit forumtopic te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden bij nieuwe berichten.
18 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omlaag ↓
Redactie IEX.nl
1
TA: Op het randje

René van Mourik - 10 apr, 08:30

"In de AEX uurgrafiek is een zijwaarts patroon 465-461. Als de index hier neerwaarts uitvalt, dan..."

www.iex.nl/columns/columns_artikel.as...
dominee
0
De heer Loef legt de stoploss vandaag op 456,28. Dat lijkt me reeel.
Rene, waar is de 440 zone gebleven in je analyse? Na doorbraak van je weerstand op 461 (mijn lijntjes geven 458, wellicht een kwestie van smaak)lijkt het bovenstaande een vrije val te beschrijven naar 420.
Van dik hout zaagt men planken, terwijl je lezers met schrootjes willen timmeren.

Gezegende analyses,
Ds
[verwijderd]
0
Beste Rene,
bedoel je dat intraday de koers onder de 461 moet komen of EOD, om de vliezen als gebroken te beschouwen? (Je keek immers op de uurgrafiek).
Mvg!
Jojoco239
0
Buy on the dip lag op 460,50. Deze is gebroken intraday. volgend vangnetje rond 456 stelt niet veel voor. Oude weerstand 446 zou nu eerste steun van betekenis moeten zijn.

p apr aex 460 zoals geadviseerd op 7 april jl. aanhouden........
jasmits
1
[Modbreak Ferdinand (forum@iex.nl): Gelieve niet over elkaar te discussiëren. Enkele berichten in deze thread zijn verwijderd.]
dominee
1
Met een low van 454,61 lekker door alle stop-losses gezakt, laat het herstel nu maar komen:-)
LJ
0
Grappig we zakken en de dagelijkse portie kritiek verstomt, ook de door hun goeroe genoemde 458 is eraan. Wat nu ? ;-))


Wachten op 460 plus en dan komt er weer recatie los.
Hijwasmaar een clown
2
simpel zat na ruim 60 punten de verkeerde kant op te hebben gekeken begint dat zodanig te wennen dat Gassie nu een opwaarts trendje heeft gezien....

Hetgeen u IEX mag verwijten is dat ze nu tweemaal een multiple gok gecertificeerde op de zeephelling hebben zien gaan en dat ze het nog steeds niet begrepen hebben.

Natuurlijk komt de heer Nikken nooit meer terug om hier dagelijks zijn TA-lichtje te laten schijnen. Jammer want de zijlijn doet zijn kwaliteit geen goed. Maar het goede nieuws is dat u lang genoeg heeft kunnen leren van de TA Hoge School om in een oogopslag te kunnen zien wat wel en wat nou in de verste verte niet op TA lijkt.

Pure lagging zooi dus.... lachen dat wel.

[verwijderd]
1
handyman6
0
quote:
Stokvis schreef:

Is toch leuk? Rene schrijft gewoon op wat je een tijdje geleden al had gezien.




Die eerste x heeft me flink wat poen gekost,de 2de niet ..ik lees het wel ,maar handel er niet meer naar..de beste stuurman ben ikzelf..H6
kikokiko
2
quote:
Stokvis schreef:

Is toch leuk? Rene schrijft gewoon op wat je een tijdje geleden al had gezien.


Pfff..., wat een zielige kritiek.
Danontje
3
quote:
Hijwasmaar een clown schreef:




Bovenste beste Clown,

Is de fles al binnen?
Ik heb namelijk het vermoeden van wel.

Ik heb verder het gevoel dat er wat zwart-wit gedacht wordt, heftige doelen up and down.
It's not the prijs that matters, it's the motion in the ocean.

En als je belangrijke lijntjes gewoon laat staan, dan zie je opeens ook wel wat meer alternatieven, zelfs met lagging zooi .. mits je snapt wat voor zooi.

The early bird gets the worm, but the second mouse gets the cheese.

Groet, respect en dat succes zorgt u zelf maar voor.
Danontje
Blinker
0
Hoi grote,

Alles goed? U heeft zich weer even los kunnen maken van uw werk? Goed dat u weer wat schrijft.

Over receptjes gesproken. Herinner je mijn laatste nog? Gaf gister perfect een seintje!
Verder ben ik nog maar weer eens in EW gedoken. Komt het ritme ten goede.

Verder even geen plaatjes meer. Je komt ze te kust en te keur overal tegen.

@ meneer met rode neus,

Alles goed? Je bent zo rustig de laatste tijd.

Hartelijke groet,

Blinker

P.s. hoe zei het orakel het ook al weer? "Alles wat goed is komt snel en hard."
Danontje
0
quote:
Blinker schreef:



Hartelijke groet,

Blinker

P.s. hoe zei het orakel het ook al weer? "Alles wat goed is komt snel en hard."


Hey schitteraar,
Ach, ik las laatst weer een onderzoek waaruit bleek dat het voor iedereen het beste is, wanneer het niet te snel, maar inderdaad ook zeker niet te lang duurt allemaal.

Dat losmaken van werk wordt na deze week tijdelijk weer even wat makkelijker. Gelukkig :-)

En dat receptje herinner ik me zeker, presentatie was erg mooi en de structuur solide.
Herinnert u zich nog mijn bandbreedte voor de RSI (ik weet niet meer of ik hem hier of daar genoemd heb). Ruw, maar hij lijkt vooralsnog te kloppen; zonder me met 64,992 op de borst te willen kloppen. Geluk is met de dommen.

Het impliceert wel meteen weer wat voor de inhoud van Renee's columns binnenkort. De power rangers werden ook altijd eerst verslagen in het klein, voordat het grote geschut werd uitgetrokken.

Succes met golventellen .. mijn ritmegevoel zegt me iniedergeval dat we nog niet van het randje van de wereld afvallen; maar goed, misschien ben ik zeeziek.

Groet,
Danontje
Blinker
0
Ja, weet het nog.
Idd, leuk wanneer je constateert dat je receptje werkt. Geeft zelfvertrouwen.

Tja, de colomn.... Ik kan er niet zo veel mee.

We vallen er ook niet vanaf. Komt goed....


[verwijderd]
1
quote:
kikokiko schreef:

[quote=Stokvis]
Is toch leuk? Rene schrijft gewoon op wat je een tijdje geleden al had gezien.
[/quote]

Pfff..., wat een zielige kritiek.


Beste Kliko Kliko,

RvM heeft de laatste grote beweging met grote vertraging beschreven. Oftwel, ze zijn grotendeels gemist. Dat is niet erg, kan gebeuren.

volgens RvM gingen onder de 461 de luiken open naar 420. Dit haalt hij uit de uurgrafiek. Dat was gisteren. En waar staan we vandaag?

Maar goed als jij als blinde TA-Jügend achter de IEX instuten aan wilt hobbelen, be my guest.

Overigens heb ik RvM ook meerdere malen gecomplimenteerd, maar dat heb jij natuurlijk niet gelezen.
kikokiko
1
quote:
Stokvis schreef:

[quote=kikokiko]
[quote=Stokvis]
Is toch leuk? Rene schrijft gewoon op wat je een tijdje geleden al had gezien.
[/quote]

Pfff..., wat een zielige kritiek.
[/quote]

Beste Kliko Kliko,

RvM heeft de laatste grote beweging met grote vertraging beschreven. Oftwel, ze zijn grotendeels gemist. Dat is niet erg, kan gebeuren.

volgens RvM gingen onder de 461 de luiken open naar 420. Dit haalt hij uit de uurgrafiek. Dat was gisteren. En waar staan we vandaag?

Maar goed als jij als blinde TA-Jügend achter de IEX instuten aan wilt hobbelen, be my guest.

Overigens heb ik RvM ook meerdere malen gecomplimenteerd, maar dat heb jij natuurlijk niet gelezen.


Beste Slokvlis,
Heb natuurlijk heel hard om je commentaar moeten lachen, begrijp je wel hè, want tja,
dat luik en "waar staan we nu vandaag" .
Hoop dat je dat niet erg vindt, maar kon er echt niets aan doen.
Je komt ook zo ervaren en dan toch op jugendliche wijze bedot door de openingswaan.
Een AB-tje voor dit schoolvoorbeeld.
Oh ja, ben natuurlijk heel benieuwd wat je nu aan RvM gaat schrijven.



[verwijderd]
0
Kliko,

en? lach je nog steeds, DROPLUL?

ben je nog steeds benieuwd wat ik RvM ga schrijven?


IEX moderator, ik aanvaard de ban met veel plezier kom maar op. LOL.

18 Posts
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Auteur Meer»

René van Mourik

René van Mourik René van Mourik is eigenaar van VDVM Research & Investment Consultancy. Eén van de activiteiten is de website hurstfiles.com. Hiervoor was Van Mourik hoofdredacteur van ResearchXL...

Recente columns van René van Mourik :

16 mei Tegennatuurlijk beleggen 12
12 apr Einde eurocrisis in 2012 28
21 mrt Nog even zijwaarts 6

Gerelateerde instrumenten Meer »

AEX-index 289,16 -2,29%
Ga naar: Hefboomproducten | Opties
Bel-20 2.089,49 -2,47%
Ga naar: Hefboomproducten | Opties
MADRID-IBEX 35 6.440,50 -3,31%
Ga naar: Hefboomproducten

Meer columns Technische Analyse Meer »

08:55 TA: Kansen omhoog 117
22 mei TA: 298 120
22 mei Tingeling, de bodembel! 14
21 mei TA: Tegenreactie 99
Jobs " Tranfers door IEXProfs.nl
Gesponsorde links

IEX Video: uitgelicht