E-mailadres:
Wachtwoord:
 
   

TA: Spykerhard

Door René van Mourik op 6 feb 2008 om 10:30 | Views: 10.961 | Categorie: Technische Analyse | Onderwerpen: technische analyse

Tegen mijn principes in laat ik vandaag twee grafieken zien van een individueel aandeel: Spyker. Bij individuele aandelen laten een winstwaarschuwing, overnamebod of boekhoudschandaal zich niet voorspellen.

Aandelenindices, valuta, grondstoffen en obligaties kennen dit event-risk niet. De reden om deze grafieken toch te laten zien, is dat het een schoolvoorbeeld is van een bekend koerspatroon en gaat om een stukje Hollands glorie.

Een analyse begint met de grote lijnen in de weekgrafiek. De grotere dalende trend werd in april 2007 ingezet na de koersval onder het horizontale steunniveau op 17 euro.

De voortzetting van deze trend heeft in november geleid tot een dieptepunt onder 2 euro. In januari is voor het eerst een hogere bodem geplaatst. Dat wijst op een afname kracht van de dalende trend.

Hoofd-schouder
Tegelijkertijd zijn alle opwaartse bewegingen vanaf oktober vorig jaar stukgelopen op een koersniveau van 5 euro. De combinatie van deze factoren laat een schoolvoorbeeld achter van een bekend omkeerpatroon, namelijk een (omgekeerd) hoofd-en-schouderspatroon. Die heb ik uitvergroot in de daggrafiek.

Op dit moment bevindt Spyker zich net onder 5 euro. Binnen dit koerspatroon wordt dat de neklijn genoemd. Het koerspatroon is pas voltooid wanneer de neklijn overtuigend wordt doorbroken. Pas dan kan invulling worden gegeven aan de verwachting van een verdere stijging. Het koersdoel komt dan uit op minimaal 8 euro.

Positieve draai
Nog even geduld, de neklijn is nog niet doorbroken. Wel ondersteunt de volumeontwikkeling een toekomstige uitbraak van Spyker. Na de vorming van het hoofd en de rechterschouder nam het volume toe tijdens de koersstijging en dat wijst op een positieve draai in de vraag- en aanbodverhouding.

Wellicht dat speculatieve beleggers nu al een positie willen opbouwen om deze verder uit te bouwen bij een doorbraak boven de neklijn. Onder het niveau van de rechterschouder op 3 euro vervalt het positieve scenario.

Transparantie
Zie deze grafieken als een toegift voor trouwe lezers van mijn dagelijkse AEX-analyse en de bezoekers van de IEX Koffiekamer. Ik word er niet beter van. Interne regels verbieden mij om nu en in de toekomst te beleggen in individuele aandelen, omwille van de transparantie en het voorkomen van belangenverstrengeling.


René van Mourik is partner bij Vlug, Davids & van Mourik, een onafhankelijk beleggingsresearchkantoor dat is aangesloten bij Dutch Securities Institute (DSI). Bij afwezigheid van Van Mourik neemt zijn collega Hendrik Jan Davids zijn honneurs waar. Zij beleggen privé uitsluitend in beleggingsfondsen. De informatie in deze column behelst geen individueel beleggingsadvies, maar slechts een algemene aanbeveling op basis van Technische Analyse waarop beleggers hun beleggingsbeslissingen mede kunnen baseren. Klik hier om een reactie aan de auteur te sturen.


René van Mourik is eigenaar van VDVM Research & Investment Consultancy. Eén van de activiteiten is de website hurstfiles.com.

De informatie in deze column behelst geen individueel beleggingsadvies maar slechts een algemene aanbeveling op basis van Technische/Cyclische Analyse waarop beleggers hun beleggingsbeslissingen mede kunnen baseren.

Analisten van VDVM Research & Investment Consultancy hebben tenzij nader vermeld geen posities in individuele aandelen waarover advies wordt gegeven; ze beleggen alleen in trackers en beleggingsfondsen.

Gerelateerd

technische analyse

Volgen
 
Klik hier om dit onderwerp te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Spyker Cars

Volgen
 
Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

Reacties

Volgen
 
Klik hier om dit forumtopic te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden bij nieuwe berichten.
22 Posts, Pagina: 1 2 » | Laatste
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omlaag ↓
Redactie IEX.nl
0
TA: Spykerhard

René van Mourik - 6 feb, 10:30

"Als toegift bespreek ik vandaag Spyker, omdat de grafiek school-voorbeeld is van omkeerpatroon..."

www.iex.nl/columns/columns_artikel.as...
bernardo1960
0
Dan zet John de Mol zeker de verkeerde stap door er uit te gaan :)

AMSTERDAM (Dow Jones)--Michiel Mol, aandeelhouder en voormalig Spyker bestuurder, heeft definitief afscheid genomen van de geplaagde automaker, zo meldt De Financiele Telegraaf woensdag.

Mol verkocht zijn belang in Spyker Cars nv de afgelopen dagen aan een investeringsfonds uit Letland, zo melden betrouwbare bronnen, aldus het dagblad.

Naar verluidt ontvangt hij EUR5 per aandeel Spyker, terwijl Mol een jaar geleden daar nog het viervoudige voor moest neerleggen.

Victor Muller bevestigt in De Financiele Telegraaf de plannen van Mol om van zijn belang af te komen: "Ik weet dat ze er de afgelopen dagen mee bezig waren", aldus de oprichter van het bedrijf uit Zeewolde.

Michiel Mol was gisteren niet bereikbaar voor commentaar, aldus het dagblad.


Archie van Riemsdijk; Dow Jones Nieuwsdienst; +31-20-5890270; archie.vanriemsdijk@dowjones.com


(END) Dow Jones Newswires

February 06, 2008 02:28 ET (07:28 GMT)

Copyright (c) 2008 Dow Jones & Company, Inc.
[verwijderd]
0
Nog eentje Met een krabbeltje.
Officieel komt het patroon te vervallen bij het doorbreken van de neklijn Twee maal dus.
Bijlage:
[verwijderd]
0
Vd Moolen ook zoiets. Zat ik toevallig naar te kijken.
Schouders overigens minder krachtig maar misschien leuk ter bestudering.
Bijlage:
[verwijderd]
0
Hmm lastig gevalletje. Wel divergentie maar volgens mij net iets te laat om risico aan te gaan..
Bijlage:
[verwijderd]
0
Probleempje met dit soort aandelen blijft altijd ( ik schreef 'm al eerder) :

Eagles, Hotel California:

"You can check in any time you like but you can never leave."

Dit maakt TA nogal dubieus als het gaat om kleine aandelen. Je kunt alijd instappen in small cappertjes maar als je scheef zit mot je maar net zien of je ze ook kwijt kunt voor de stop loss die je zelf had ingesteld p die dag.
Ik ben daar in het verleden best mee op m'n bek gegaan.

Beter bed is daar bijvoorbeeld ook een duidelijk voorbeeld van.
Gokgehalte een stuk hoger dus weet wel waar je risico ligt als het niet gaat zoals je had voorzien !!!! Ik ga trouwens beter bed gokken, bodem vissen ;-) Haha.

Zo ook met Spyker want het kan erg hard gaan. Weet waar je risio ligt!!!!!!!!!!!!!!!

Is maar een gedachte hoor.

Hopelijk van dienst.

Mvg Rob
E.Roemer MP
0
Let op Spyker hij gaat er vandoor +8% met nu al het dag volume,minste geringste aankoop volume gaf de laatste week steeds hogere koersen.
Spyker kan zo maar verdubbelen.

mvrgr jo jo
E.Roemer MP
0
Vandaag ruimschoots met groot volume door weerstand 5€ gegaan zonder enig nieuws een plus van 14%,mooie dag voor mijn Spykertjes op naar de 10€.

mvrgr jo jo
E.Roemer MP
0
Vandaag weer leuke handel bij Spyker,staat al weer 8% hoger met hoger dan normale omzet,er zit zich duidelijk een grote koper in te kopen.

mvrgr jo jo
E.Roemer MP
0
Niemand hier in Spyker? gaat nu net door €6.10 ik kocht nog maar wat bij.

mvrgr jo jo

Edit nu 6.18 +14.66%
Boekje tot 6,50 is paar duizend.
Hoppa 6.40
bozzle
0
E.Roemer MP
0
quote:
bozzle schreef:

niet normaal, weet iemand wat er speelt, is met grote volumes,


Nee geen nieuws maar ze hebben hun problemen finacieel opgelost twee weken terug en gaan zeer zeker hun oude koers weer opzoeken,nu net weer in de Freeze op €7.40

mvrgr jo jo

€8.00 nu
bozzle
0
Ja weet ik, ik heb een partij ingekocht op 3,70
ik ben aan het twijfelen om winst te pakken, nu moeten ze toch al met hele goede cijfers komen of er gebeurt wat op de auto beurs in geneve
E.Roemer MP
0
quote:
bozzle schreef:

Ja weet ik, ik heb een partij ingekocht op 3,70
ik ben aan het twijfelen om winst te pakken, nu moeten ze toch al met hele goede cijfers komen of er gebeurt wat op de auto beurs in geneve


ja kan zo maar weer hard zakken,ik verkocht net op 7,90 wat ik vandaag eerder kocht op €6.05

mvrgr jo jo
22 Posts, Pagina: 1 2 » | Laatste
Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Auteur Meer»

René van Mourik

René van Mourik René van Mourik is eigenaar van VDVM Research & Investment Consultancy. Eén van de activiteiten is de website hurstfiles.com. Hiervoor was Van Mourik hoofdredacteur van ResearchXL...

Recente columns van René van Mourik :

16 mei Tegennatuurlijk beleggen 12
12 apr Einde eurocrisis in 2012 28
21 mrt Nog even zijwaarts 6

Gerelateerde instrumenten Meer »

Spyker Cars 0,06 0,00%

Meer columns Technische Analyse Meer »

08:55 TA: Kansen omhoog 117
22 mei TA: 298 120
22 mei Tingeling, de bodembel! 14
21 mei TA: Tegenreactie 99
Jobs " Tranfers door IEXProfs.nl
Gesponsorde links

IEX Video: uitgelicht