Tegen mijn principes in laat ik vandaag twee grafieken zien van een individueel aandeel:
Spyker. Bij individuele aandelen laten een winstwaarschuwing, overnamebod of boekhoudschandaal zich niet voorspellen.
Aandelenindices, valuta, grondstoffen en obligaties kennen dit event-risk niet. De reden om deze grafieken toch te laten zien, is dat het een schoolvoorbeeld is van een bekend koerspatroon en gaat om een stukje Hollands glorie.
Een analyse begint met de grote lijnen in de weekgrafiek. De grotere dalende trend werd in april 2007 ingezet na de koersval onder het horizontale steunniveau op 17 euro.
De voortzetting van deze trend heeft in november geleid tot een dieptepunt onder 2 euro. In januari is voor het eerst een hogere bodem geplaatst. Dat wijst op een afname kracht van de dalende trend.
Hoofd-schouder
Tegelijkertijd zijn alle opwaartse bewegingen vanaf oktober vorig jaar stukgelopen op een koersniveau van 5 euro. De combinatie van deze factoren laat een schoolvoorbeeld achter van een bekend omkeerpatroon, namelijk een (omgekeerd) hoofd-en-schouderspatroon. Die heb ik uitvergroot in de daggrafiek.
Op dit moment bevindt Spyker zich net onder 5 euro. Binnen dit koerspatroon wordt dat de neklijn genoemd. Het koerspatroon is pas voltooid wanneer de neklijn overtuigend wordt doorbroken. Pas dan kan invulling worden gegeven aan de verwachting van een verdere stijging. Het koersdoel komt dan uit op minimaal 8 euro.

Positieve draai
Nog even geduld, de neklijn is nog niet doorbroken. Wel ondersteunt de volumeontwikkeling een toekomstige uitbraak van Spyker. Na de vorming van het hoofd en de rechterschouder nam het volume toe tijdens de koersstijging en dat wijst op een positieve draai in de vraag- en aanbodverhouding.
Wellicht dat speculatieve beleggers nu al een positie willen opbouwen om deze verder uit te bouwen bij een doorbraak boven de neklijn. Onder het niveau van de rechterschouder op 3 euro vervalt het positieve scenario.

Transparantie
Zie deze grafieken als een toegift voor trouwe lezers van mijn
dagelijkse AEX-analyse en de bezoekers van de
IEX Koffiekamer. Ik word er niet beter van. Interne regels verbieden mij om nu en in de toekomst te beleggen in individuele aandelen, omwille van de transparantie en het voorkomen van belangenverstrengeling.
René
van Mourik is partner bij Vlug,
Davids & van Mourik, een onafhankelijk beleggingsresearchkantoor dat is
aangesloten bij Dutch Securities Institute (DSI).
Bij afwezigheid van Van Mourik neemt zijn collega Hendrik Jan Davids zijn honneurs
waar. Zij beleggen privé uitsluitend in beleggingsfondsen. De informatie in
deze column behelst geen individueel beleggingsadvies, maar slechts een algemene
aanbeveling op basis van Technische Analyse waarop beleggers hun beleggingsbeslissingen
mede kunnen baseren. Klik
hier om een reactie aan de auteur te sturen.
René van Mourik is eigenaar van VDVM Research & Investment Consultancy. Eén van de activiteiten is de website
hurstfiles.com.
De informatie in deze column behelst geen individueel beleggingsadvies maar slechts een algemene aanbeveling op basis van Technische/Cyclische Analyse waarop beleggers hun beleggingsbeslissingen mede kunnen baseren.
Analisten van VDVM Research & Investment Consultancy hebben tenzij nader vermeld geen posities in individuele aandelen waarover advies wordt gegeven; ze beleggen alleen in trackers en beleggingsfondsen.
Is er iets bekend over de omzet en het verlies over 2007 ?
Probleempje met dit soort aandelen blijft altijd ( ik schreef 'm al eerder) :
Eagles, Hotel California:
"You can check in any time you like but you can never leave."
Dit maakt TA nogal dubieus als het gaat om kleine aandelen. Je kunt alijd instappen in small cappertjes maar als je scheef zit mot je maar net zien of je ze ook kwijt kunt voor de stop loss die je zelf had ingesteld p die dag.
Ik ben daar in het verleden best mee op m'n bek gegaan.
Beter bed is daar bijvoorbeeld ook een duidelijk voorbeeld van.
Gokgehalte een stuk hoger dus weet wel waar je risico ligt als het niet gaat zoals je had voorzien !!!! Ik ga trouwens beter bed gokken, bodem vissen ;-) Haha.
Zo ook met Spyker want het kan erg hard gaan. Weet waar je risio ligt!!!!!!!!!!!!!!!
Is maar een gedachte hoor.
Hopelijk van dienst.
Mvg Rob
Let op Spyker hij gaat er vandoor +8% met nu al het dag volume,minste geringste aankoop volume gaf de laatste week steeds hogere koersen.
Spyker kan zo maar verdubbelen.
mvrgr jo jo
Vandaag ruimschoots met groot volume door weerstand 5€ gegaan zonder enig nieuws een plus van 14%,mooie dag voor mijn Spykertjes op naar de 10€.
mvrgr jo jo
En als het mis gaat ?
retteketet een spijkerbed
Succes
Vandaag weer leuke handel bij Spyker,staat al weer 8% hoger met hoger dan normale omzet,er zit zich duidelijk een grote koper in te kopen.
mvrgr jo jo
Niemand hier in Spyker? gaat nu net door €6.10 ik kocht nog maar wat bij.
mvrgr jo jo
Edit nu 6.18 +14.66%
Boekje tot 6,50 is paar duizend.
Hoppa 6.40
Staat nu in de Freeze word als gekken gekocht.
mvrgr jo jo
niet normaal, weet iemand wat er speelt, is met grote volumes,
Ja weet ik, ik heb een partij ingekocht op 3,70
ik ben aan het twijfelen om winst te pakken, nu moeten ze toch al met hele goede cijfers komen of er gebeurt wat op de auto beurs in geneve