E-mailadres:
Wachtwoord:
 
   

10 van Marcel, Marco en Dico

Door Frank van Dongen (Cees Smit) op 3 apr 2006 om 11:00 | Views: 13.587

Ik feliciteer iedereen die een prijs won op de Gouden Tak-uitreiking. Ik had de eer bij dit goed georganiseerde event jurylid te zijn. De hoofdrol was natuurlijk voor Marcel Tak, maar u weet dat ik ook niet vies van belangstelling ben.

Iedereen vroeg mij daarom of ik niet jaloers ben dat IEX geen prijs naar mij heeft vernoemd. Nu ben ik wel hoofdrolspeler bij de verkiezing van Beursbabe van het Jaar. Ik antwoord daarom met een wedervraag.

Wat vindt u leuker? Reikt u liever een prijs uit in een zaal vol saaie bankiers, of een met leuke dames? Om hier nou een Frank van Dongen beursbabeverkiezing van te maken, ging mij iets te ver. Voor ik het weet, denkt iedereen dat ik oversekst ben.

Terug naar die Gouden Tak, waarop de jury - ik ook - zich beklaagde over het gebrek aan fantasie bij nieuwe special products.

1 April
In mijn tijd waren er nog:

  • Centurion Warrants (outperformance van Philips ten opzichte van Polygram),
  • Bull & Bear Warrants (knock-out warrants),
  • Tante Agaath Reverse Convertibles (reversed convertibles van de Agaath Bank),
  • Bouw call en put warrants et cetera.

    Nu kwam Tak zelf met productideeën zoals outperformance van de ene index ten opzichte van de andere (bijvoorbeeld Duitsland ten opzichte van Nederland). Nu staat hij niet bekend om zijn wilde ideeën en daarom voeg ik vandaag maar een paar aan toe, die ook nog eens haarfijn aansluiten op de 1 aprilgrap van Tak.

    Wat dacht u van:

  • De Staatsloterij Note, waarbij een deel van de inleg wordt besteed aan de koop van staatsloten en de prijzen worden uitgekeerd in de vorm van een extra hoge coupon.

  • Het Weekend Harry Voorkennis Certificaat, waarbij op vrijdag het mandje aandelen wordt gekocht, dat op zondag in Harry Mens' Business Class wordt behandeld. Op maandag kunnen de aandelen dan weer worden verkocht.

  • Een variant hierop is het Baarnse Meerkennis Certificaat: door middel van loting krijgt een van de certificaathouders meerkennis over welk illiquide fonds er wordt gehyped en een veel hoger koersdoel krijgt.

    Dico-show
    Nu ik het hier toch over heb, leuk dat in het interne blaadje van de Baarnse Meerkennisclub ook Cor Boonstra wordt genoemd met zijn 6,2% belang in Dico. Dit moet de AFM extra leuk vinden, als ze deze zaak grondig gaat onderzoeken. Bij de eerdere zaken van Boonstra had ik nog enige clementie met de goede man.

    Nu begint hij te lijken op de verpleegster, die steeds toevallig aanwezig was bij het overlijden van patiënten. Nu geloof ik bij de veroordeelde verpleegkundige meer in toeval dan bij het Dico-verhaal. Als ik overigens de Finance Club lees, wordt er met geen woord gerept over de onderhandse plaatsing aan het bedrijf.

    Bij een verwachte winst per aandeel van 0,12 euro in 2005 vond ik het eerste koersdoel van 4 à 5 euro ook erg optimistisch, om maar te zwijgen van koersdoelen van 15 euro over enkele jaren, als de winst 1,45 euro moet zijn. Nota bene, hierbij wordt verwezen naar het topjaar 2001, toen er ook 1,45 euro werd verdiend werd.

    -30%
    Ho eens even, de koers noteerde toen voor de verwatering niet 15 euro, maar slechts 4 euro - en zelfs dát is nog overdreven. Ik ga er van uit dat iedereen onschuldig is, totdat het tegendeel wettig en overtuigend is bewezen, maar ik ga er óók van ut dat de AFM de zaak uitpluist. Kortom, wordt vervolgd of moet worden vervolgd.

    Intussen is de koers van Dico teruggezakt van 6,50 naar 4,50 euro, ofwel een daling van meer dan 30%. Gelukkig heb ik zowel privé als zakelijk geen positie in het fonds.

    Apple is beurs
    Over naar belangrijke fondsen, bijvoorbeeld Apple. Wat mij opvalt aan de reclames, is dat de iPods steeds goedkoper worden. Bovendien voert het bedrijf strijd met het gelijknamige platenlabel van The Beatles om het logo. Technisch is Apple al tijden een interessant verhaal. Na een dubbel toppatroon is er een trendbreuk van de korte termijn.

    Momenteel is het afwachten geblazen wat er met de lange termijntrend gaat gebeuren. Als er een definitieve breuk aan zit te komen, zijn er leuke optieconstructies te bedenken met puts.

    ASML en Crucell willen wel
    ASML staat op een steun en kan waarschijnlijk opveren. Ik neem nog geen positie in, maar ik denk er sterk aan om wat op te pikken.

    Crucell noemde ik vorige week op FTV. Het fonds had positief fundamenteel nieuws over een kindervaccin. Ik ben nog steeds positief op dit aandeel en handhaaf mijn eerdere koopadvies. Ik heb ook zakelijk een longpositie en koop nu ook voor de IEX Lage Landenportefeuille 25 calls Crucell juni 2006 23 euro à 1,75 euro.

    Dit doe ik onder het mom van die prachtige quote uit de film Wall Street: "If you like them at 2,30, you will love them at 1,70."

    Mozes en San Marco
    Leuk om te melden is dat bondscoach Marco van Basten het voorbeeld wil volgen van uitbreiding van de Lage Landen. De voetbalcompetitie wordt volgens mij ook een stuk leuker met uitbreiding. Wat betreft de aandelen: zeker gezien de leegloop op de Nederlandse beurs, was dit achteraf geen slechte keuze. Soms heb je geluk.

    Gelukkig is de redding nabij voor het damrak. Via mijn platform kon u al lang in Canada in dit fonds handelen, maar nu staat Homburg ook genoteerd aan Euronext. Als Mozes niet naar de berg komt, dan komt de berg maar naar Mozes moet Homburg gedacht hebben. Aangezien het vastgoed is, heb ik zakelijk en privé geen belangen.


    Klik hier voor Frank van Dongens IEX.nl Lage Landenportefeuille

    Klik hier voor Frank en Ronald van Dongens IEX.nl Trading Twins Portefeuille


    Frank van Dongen is het pseudoniem van de bekende Amsterdamse handelaar Cees Smit. Hij is algemeen directeur van de hedendaagse vennootschappen Today’s Beheer bv en Today's Brokers. Van Dongen schrijft zijn columns op persoonlijke titel. Today’s Beheer is een actieve vermogensbeheerder en is als vergunninghouder geregistreerd bij de AFM en staat als deelnemende instelling ingeschreven bij het DSI. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Uw reactie is welkom op vandongen@iex.nl.


    Frank van Dongen is het pseudoniem van vermogensbeheerder en broker Cees Smit. Hij is algemeen directeur van de Today’s Groep, dat bestaat uit Today's Brokers en Today's Vermogens Beheer. Smit schrijft zijn columns op persoonlijke titel. De Today’s Groep is actief als vermogensbeheerder en als broker en is met beide entiteiten als vergunninghouder geregistreerd bij de AFM en DNB. Ook staan beide bedrijven als deelnemende instelling ingeschreven bij het DSI. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Uw reactie is welkom op vandongen@iex.nl.

  • Gerelateerd

    Dico International

    Volgen
     
    Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

    ASML Holding

    Volgen
     
    Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

    Homburg Invest

    Volgen
     
    Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

    Apple Inc

    Volgen
     
    Klik hier om dit instrument op uw watchlist te zetten en automatisch op de hoogte gehouden te worden van het laatste nieuws.

    Reacties

    Volgen
     
    Klik hier om dit forumtopic te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden bij nieuwe berichten.
    7 Posts
    Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omlaag ↓
    Redactie IEX.nl
    0
    10 van Marcel, Marco en Dico

    Frank van Dongen - 3 apr, 11:00

    "Marcel Tak brengt mij op ideeën en ik Marco van Basten. Dico, Apple, ASML, Crucell en Homburg..."

    www.iex.nl/columns/columns_artikel.as...
    lionking1965
    0
    tradingpike
    0
    reuters
    0
    [verwijderd]
    0
    De cijfers van Homburg waren anders heel erg mooi.Volgens mij een goed fonds voor de lange termijnbelegger.
    7 Posts
    Aantal posts per pagina:  20 50 100 | Omhoog ↑

    Plaats een reactie

    Meedoen aan de discussie?

    Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

    Auteur Meer»

    Frank van Dongen (Cees Smit)

    Volgen
     
    Klik hier om dit lid te volgen en automatisch op de hoogte gehouden te worden van zijn/haar activiteit op IEX.nl.
    Frank van Dongen is het pseudoniem van de bekende Amsterdamse handelaar Cees Smit. Hij is algemeen directeur van de hedendaagse vennootschap Today’s Beheer bv - een actieve vermogensbeheerder, die ...

    Recente columns van Frank van Dongen (Cees Smit):

    21 mei Nu spenderen! 16
    21 mei In your Face 1
    14 mei Een Vestia-tje doen 11

    Gerelateerde instrumenten Meer »

    Apple Inc 558,19 +0,22%
    Ga naar: Hefboomproducten
    ASML Holding 36,31 -1,16%
    Ga naar: Hefboomproducten | Opties
    Dico International 2,00 0,00%
    Homburg Invest 0,24 -7,69%
    Jobs " Tranfers door IEXProfs.nl
    Gesponsorde links

    IEX Video: uitgelicht