E-mailadres:
Wachtwoord:
 

En de winnaar is...

Door Kempen Smallcap Challenge op 9 apr 2004 om 18:00 | Views: 11.334

Mogen wij u even voorstellen aan Marielle de Groot uit Uitgeest? Zij is namelijk de winnaar van de eerste editie van de Kempen Smallcap Challenge. Deelnemers aan het spel kennen haar vooral als Mar1878, en de oplettende volgers van de competitie weten dat zij ook een week geleden al op kop lag.

Hoewel er in de korte slotweek - omdat de beurs dicht is op goede vrijdag sloot de Smallcap Challenge donderdag nabeurs - nog fel werd gestreden om de hoogste plaatsen, bleef Marielle soeverein aan de leiding.

Helemaal opvallend was het feit dat zij pas op 22 maart - drie weken na het begin van de competitie haar portefeuille aanmaakte. "Mijn vriend deed al mee aan de competitie, en ik was me er al doende in gaan verdiepen," vertelt de 26-jarige winnares opgetogen over de telefoon.

Beleggingsrekening
De Groot is zelf geen professioneel of anderszins fanatieke belegger. Door haar vriend, die in de beleggingswereld werkt, was ze echter op het spoor gezet om toch maar eens mee te doen. "Ik heb sinds een paar maanden ook een beleggingsrekening. De fondsen die ik in de competitie heb gekozen heb ik ook in het echt gekocht."

Dat was geen slechte zet, want met 16,48% rendement in zes weken liet Marielle de Groot alle indices haar hielen zien. "Ik heb goed verdiend ja," grinnikt ze. De fondsen waar De Groot fors op scoorde waren onder andere Pharming en Magnus. "Ik heb vooral gekeken naar aandelen die of hard gestegen of hard gedaald waren. En naar de beweeglijkheid van de fondsen en het volume. Daar baseerde ik mijn transacties op".

De laatste week, toen ze haar toppositie had ingenomen, zaten Marielles favoriete aandelen niet bij de topperformers op de beurs. De Kempen Smallcap Challenge Index trok op de laatste dag nog een eindsprintje en enidigde de week 1,5% hoger. Marielle speelde ondertussen het spel slim uit door niet teveel risico's te nemen en haar posities langzaam af te bouwen. Ze eindigde het spel zonder aandelen in portefeuille.

En nu, ligt er een carrière als belegger in het verschiet? "Nou nee hoor, ik ben niet van plan er in mijn werk iets mee te gaan doen. Maar voor mezelf wel. Ik vond dit spel erg leuk om te spelen en hoe meer ik me er in verdiep, hoe leuker en interessanter het wordt."

De Top-10 overall

Speler
Rendement
1
16,48%
2
15,50%
3
14,99%
4
13,03%
5
12,98%
6
12,77%
7
12,20%
8
11,23%
9
10,83%
10
10,56%

De prijzen
De hoofdrijs van de Kempen Smallcap Challenge, 100 aandelen in het Orange Fund (huidige koers €25,15), gaat, zoals u inmiddels begrijpt, naar Marielle de Jong, alias Mar1987. Mime en ko nieuwold deden hun best, maar konden er niet meer aan tippen. Zij mogen binnenkort respectievelijk vijf en twee uur lang slippen, scheuren en off-the-road-rijden bij Traffic Control.

De nummers vier en vijf, hursit en rayman007, die het met rendementen van rond de 13% ook ruim vijf keer beter deden dan de index, kunnen respectievelijk een pakket Wall Street Professional (waarde ca. €99) en het boek Ontwerpen en toepassen van Tradingsystemen (waarde ca. €55) tegemoet zien.

Klik hier om te reageren en te discussiëren

Twentsche Kabel Holding Crucell Blue Fox Athlon OPG groep Wall Street Traffic Control FEM buisiness



Gedurende de Kempen Smallcap Challenge bespreken de analisten van Kempen & Co enkele malen per week beleggingsstrategieën en -ideeën en geven zij commentaar op de belangrijkste gebeurtenissen in de lokale markt. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Uw reactie is welkom op redactie@iex.nl.

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Auteur Meer»

Kempen Smallcap Challenge

Gedurende de Kempen Smallcap Challenge bespreken de analisten van Kempen & Co enkele malen per week beleggingsstrategieën en -ideeën en geven zij commentaar op de belangrijkste gebeurtenissen in de...

Recente columns van Kempen Smallcap Challenge:

apr '04 En de winnaar is...
apr '04 Smallcap talk: Triple B
mrt '04 Smallcap talk: Grasduinen
Jobs " Tranfers door IEXProfs.nl
Gesponsorde links

IEX Video: uitgelicht

Fed blijft economie stimuleren ABN Amro Beleggen TV